تکنولوژی

تداوم موفقیت‌ها و ثبات اقتصادی در شرایط دشوار

در مجمع عمومی همکاران سیستم که در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، در مرکز مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی برگزار شد، این شرکت از پوشش کامل سود خالص پیش‌بینی شده و افزایش سرمایه ۲۵ درصدی از محل سود انباشته در سال ۹۵ خبر داد.
همچنین مجمع عمومی همکاران سیستم، توزیع ۳۰ تومان سود نقدی به ازاء هر سهم را نیز تصویب کرد. علاوه بر این، در این جلسه که با حضور ۹۳ درصد از سهامداران، نمایندگان سازمان بورس و مؤسسه حسابرسی بیات رایان برگزار شد، اعلام شد که سود نقدی سهامداران، پنج روز کاری بعد از مجمع قابل دریافت است.
 
ادامه‌ی موفقیت‌های سال گذشته؛ رشد فروش راهکاران 
مدیرعامل همکاران سیستم در مجمع عمومی سالیانه این شرکت از سهم ۶۷ درصدی محصول راهکاران از درآمد حاصل از فروش شرکت خبر داد و گفت: «در سال ۹۴، حجم فروش محصولات «راهکاران» به بیش از ۴۱۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به سال ۹۳، ۷۸ درصد رشد داشته است.»
 
وی افزود : « عبور تعداد مشتریان «راهکاران» از مرز ۱۰۰۰ مشتری و موفقیت در استقرار و راه‌اندازی این سیستمها برای مشتریان، نشان میدهد که این محصول پاسخگوی نیازهای اکثر صنایع هست و بازار هدف درستی برای آن انتخاب شده است.» وی به عنوان نمونه به بخش‌های مهمی از شرکت‌های فعال در صنایع پتروشیمی و غذایی اشاره کرد که توانسته‌اند با استفاده از این راهکار مسیر موفقیت خود را ادامه داده و علاوه بر آن با سازماندهی کسب‌و‌کار خود به شکل مناسب‌تری خود را برای تعامل با شرکت‌های بین‌المللی آماده سازند.»
 
 امیری در ادامه «تکمیل سبد محصولات راهکاران،ERP  بومی همکاران سیستم» در سال گذشته را موفقیتی عنوان کرد که شرکت برای آن هدف‌گذاری کرده و به آن دست یافته است. 
 وی با اشاره به جایگاه همکاران سیستم در کشور به‌ عنوان مجری موفق پروژه‌های بزرگ در سال‌های اخیر، افزود: «در سال گذشته بیش از ۱۷% از کسب‌وکار همکاران سیستم از محل پروژههای بزرگ بوده است. این شرکت درنظر دارد در‌ آینده نیز فعالیت‌های خود را در حوزه ارائه راهکار برای پروژه‌های بزرگ به شکل جدی ادامه دهد.»
 
افزایش سرمایه ۲۵ درصدی و تحقق سود بودجه شده 
مدیرعامل همکاران سیستم در گزارش خود به سهام‌داران افزود: «از زاویه سهام‌داران، در کنار مجموعه خدماتی که به مشتریان‌مان ارائه کرده‌ایم، به عنوان یک بنگاه اقتصادی توانستیم در شرایط سخت سال ۹۴، سود بودجه شده را محقق کنیم.» وی همچنین از اجرایی شدن بخش دوم طرح افزایش سرمایه همکاران سیستم مصوب مجمع سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: « همکاران سیستم مطابق طرح ارائه شده، در سال ۹۵ نیز سرمایه خود را ۱۵۰ میلیارد ریال افزایش خواهد داد.» 
 
دورنمایِ پیش‌‌رو 
مهدی امیری در ارائه‌ی خود به سهام‌داران حاضر در مجمع عمومی به گسترش مدل‌های جدیدی از شبکه فروش از جمله ایجاد شرکای تجاری از طریق یکپارچگی محصولی و توسعه همکار فروش در تهران و استان‌ها اشاره کرد. به گفته‌ی او انتظار می‌رود این طرح‌ها، موجب توسعه فروش در سنوات آتی و افزایش سهم درآمد از طریق این کانال‌ها شود.
وی افزود: «آنچه پیشِ رو داریم مسیری است که در آن باید مبانی تحقق چشم‌انداز همکاران سیستم ۱۴۰۰ ساخته شود. شرکتی موفق در منطقه که اندازه اقتصاد برندهای محلی را با توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری سازمان‌ها و بنگاه‌ها تغییر می‌دهد و نوع همکاری با شرکت‌های جهانی را در قالب بُرد-بُرد بازتعریف می‌کند.»
 

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.