تکنولوژی

تعداد مشترکان موبایلی جهان به ۷.۴ میلیارد نفر رسید

شرکت مخابراتی اریکسون گزارش سالانه خود موسوم به Ericsson Mobility را منتشر کرد و در آن توضیح داد در فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد مشترکان موبایلی جهان از مرز ۷.۴ میلیارد نفر هم فراتر رفته است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۳ میلیون کاربر جدید مشترک خدمات موبایلی در جهان شده‌اند تا بر این اساس تعداد مشترکان موبایلی با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷.۴ میلیارد نفر برسد.

در این دوره زمانی هند بیشترین مشترک موبایلی جدید را تحت پوشش قرار داده است و ظرف سه ماه مذکور ۲۱ کاربر هندی برای نخستین بار خدمات موبایلی در اختیار گرفته‌اند. پس از آن کشور میانمار با ۵ میلیون نفر، اندونزی با ۵ میلیون نفر، آمریکا با ۳ میلیون نفر و پاکستان به ۳ میلیون نفر قرار داشته است.

خدمات اشتراکی پهنای باند موبایلی نیز در سه ماه نخست امسال رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرده است تا در این فصل ۱۴۰ میلیون کاربر جدید از این خدمات بهره‌مند شوند.

مشترکان شبکه جهانی LTE نیز در فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی بیشتر شدند. بر اساس گزارش شرکت اریکسون، در این دوره شبکه مخابرتی LTE در سراسر جهان ۱۵۰ میلیون مشترک جدید را تحت پوشش قرار داد.

در مجموع هم‌اکنون بیش از ۱.۲ میلیارد نفر از کاربران جهان مشترک خدمات مخابراتی LTE هستند. در سه ماه نخست سال جاری میلادی مشترکان شبکه WCDMA/HSPA نیز ۳۰ میلیون نفر افزایش یافت. در این فصل از تعداد مشترکان شبکه مخابراتی GSM/EDGE در سراسر جهان ۷۰ میلیون نفر کاسته شد.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.