تکنولوژی

توافق شاتل با اپراتور سوم در زمینه MVNO نهایی شد

قرارداد همکاری شرکت شاتل با اپراتور سوم موبایل نهایی شد تا به این طریق اولین MVNO بازار ایران مشخص شود.
 
افزایش شدید رقابت میان اپراتورهای تلفن همراه (MNOs) و اشباع بازار مصرف کنندگان در سال‌های اخیر، سبب شده صاحبان صنعت مخابرات به دنبال جایگزینی مناسب برای جذب بیشتر مشتریان و ارائه خدمات متنوع به آنها باشند که منجر به افزایش سهم بازار برای آنها و کسب درآمد شود.
 
به این منظور اغلب کشورهای دنیا به ویژه کشورهای صنعتی و پیشرفته، اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNOs) را به عنوان روشی مناسب برای بهبود خدمات ارتباطی و همچنین یک استراتژی عمده فروشی خدمات مخابراتی در نظر گرفته‌اند. این رویکرد سهم قابل توجهی از صنعت مخابرات را در برگرفته است؛ شکل زیر نمونه‌ای از این واقعیت در کشورهای اروپایی را نشان می‌دهد.
 
اپراتور مجازی تلفن همراه، با ایجاد فرصت‌های جدید در بازارهای کوچک و خاص (niche market) و با ارائه سرویس‌های متنوع و جذاب، رضایت مشترکان را دو چندان می‌نماید و این خود، سبب افزایش ترافیک اپراتورهای میزبان و سودآوری برای آنها می‌شود.
 
اپراتورهای مجازی معمولا بر بازارهای کوچک و خاص با مشتریان ویژه تمرکز می‌کنند.
 
تاکنون براساس اظهارات رسمی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ۱۶متقاضی اپراتور مجازی موبایل موافقتنامه اصولی ارائه شده است.
 
این شرکت‌ها در حال رایزنی برای توافق با اپراتورهای فعلی تلفن همراه کشور هستند تا بتوانند از امکانات شبکه این اپراتورها استفاده کنند. براساس قانون نیز شش ماه فرصت دارند تا قرارداد نهایی خود با اپراتورهای موبایل را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کنند.
 
با این حال امروز در حاشیه مراسم "امضای تفاهم‌نامه اپراتورهای اینترنتی جهت کاهش تعرفه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی" مدیر عامل اپراتور سوم ارتباطی با اشاره به روند مذاکراتی با شش دارنده موافقت اصولی MVNO (اپراتور مجازی موبایل) اظهار کرد: رایتل با شاتل در این زمینه به توافق رسیده و ظرف یکی دو هفته آینده قرارداد همکاری امضا و تبادل می‌شود.
 
صدری با بیان اینکه از وقتی موضوع MVNOها مطرح و موافقت‌های اصولی صادر شد با شش شرکت مذاکره داشتیم، ابراز کرد: در حال حاضر قراردادمان با شاتل نهایی شده و با بانک سامان و های‌وب نیز در حال نهایی شدن است.
وی افزود: با فناپ هم مذاکراتی داشتیم که احتمال می‌رود قرارداد با این شرکت هم نهایی شود.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.