تکنولوژی

خانم ها بیش از آقایان به گوشی هوشمند اعتیاد دارند

تحقیقاتی که در کشورهای مختلف انجام شده، نشان داده که زنان بیش از مردان به گوشی های هوشمند اعتیاد دارند.
 
به تازگی کوریاتایمز گزارشی در رابطه با استفاده زنان و مردان از گوشی های هوشمند انجام داده که بر اساس بررسی های انجام شده، زنان در طول روز به طور میانگین بیشتر از ۴ ساعت به استفاده از گوشی های هوشمندشان مشغول هستند که این موضوع اعتیاد افراد به گوشی های هوشمندشان را بیشتر می کند. در نتیجه این تحقیقات همچنین آمده است که اعتیاد به گوشی های هوشمند در میان خانم ها ربطی به شاغل یا خانه دار بودن آنها ندارد. 
 
پیشتر آقایان به استفاده از گوشی های موبایل برای بازی شهرت داشتند، اما از زمانی که گوشی های هوشمند کاربردی تر شدند و افزودن سرویس های شبکه های اجتماعی و از سوی دیگر پیام رسان های مبتنی بر وب، باعث جذب بیشتر خانم ها به این دستگاه ها شد تا آنجا که امروز شاهد استفاده بیشتر خانم ها از گوشی های هوشمند نسبت به مردان هستیم.
 
بر اساس تحقیقاتی که در کره جنوبی انجام شده ۵۲ درصد خانم ها از گوشی های هوشمندشان بیش از ۴ ساعت در طول روز استفاده می کنند این در حالی است که کمتر از ۳۰ درصد مردان حدود ۴ ساعت از گوشی های هوشمندشان در طول روز استفاده می کنند.
 
همچنین مشخص شده که ۲۳ درصد خانم ها حتی بیش از ۶ ساعت در طول روز از گوشی خود استفاده می کند این در حالی است که این رقم برای مردان کمتر از ۱۱ درصد است.
گزارش ها حاکی است خانم ها از گوشی های هوشمندشان بیشتر برای دسترسی به شبکه های اجتماعی شامل فیس بوک و اینستاگرام بیش از مکالمه و بازی و جست وجوها بهره می برند.
 
این در حالی است که مردان فقط در زمان هایی که وقت آزاد دارند از گوشی موبایل شان استفاده می کنند، خانم ها حتی زمانی که در حال صحبت با یکدیگر هستند یا در حال راه رفتن و حرکت، به گوشی های موبایل شان نگاه می کنند یا به تایپ پیام مشغولند.
بر اساس این تحقیق، یک پنجم خانم ها می گویند که بدون گوشی های هوشمندشان احساسی از ناامنی دارند این در حالی است که فقط ۹/۸ درصد آقایان چنین احساسی داشته اند.
 
این تحقیقات همچنین نشان داده که خانم ها ۱۰ درصد بیش از مردان به گوشی های هوشمندشان وابسته اند. در عوض این رقم برای مردان به استفاده از بازی های کامپیوتری و گیم اختصاص می یابد.
 
با این حال محققان به این نتیجه رسیده اند که اعتیاد به گوشی های هوشمند باعث می شود که روی سلامت فکری آنها تاثیرات منفی می گذارد اما اکثر خانم ها به ارتباطات در شبکه های اجتماعی مجازی بیشتر از ارتباطات رودررو علاقه دارند این درحالی است که مردان رفتار برعکسی از خود نشان داده اند. 
 

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.