تکنولوژی

دولت هند به دنبال پوشش‌دهی بیشتر مخابراتی در فضاهای بسته

مرکز قانونگذار مخابراتی هند به دنبال روش‌های جدید می‌گردد تا از این طریق بتواند میزان پوشش‌دهی خدمات ارتباط موبایلی داخل فضاهای بسته را افزایش دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش منتشر شده از سوی مرکز تنظیم قوانین مخابراتی هند (TRAI) نشان می‌دهد که این سازمان دولتی به دنبال روش‌های جدید برای افزایش پوشش‌دهی ارتباطی در امکان بسته می‌گردد و این مسئله را تحت بررسی قرار داده است تا دریابد اقدامات جدید در این زمینه تا چه اندازه نیازمند تصویب قوانین جدید است و شرکت‌های فعال در این حوزه چقدر می‌توانند روی آن تاثیر بگذارند.

این نگرانی وجود دارد که صاحبان ساختمان‌های بزرگ در برخی موارد آنتن‌های مخابراتی برای پوشش‌دهی هرچه بیشتر در فضای بسته را نصب نکرده‌اند یا اینکه در مقابل ارایه خدمات مذکور هزینه اضافی از ساکنان دریافت می‌کنند.

شرکت‌های ارایه دهنده خدمات مخابراتی در هند به منظور هماهنگی هرچه بیشتر با مرکز TRAI می‌بایست حداقل استاندارد تعریف شده برای پوشش‌دهی در امکان بسته را رعایت کنند.

گزارش مشاوره‌ای منتشر شده از سوی مرکز TRAI همچنین به این مسئله اشاره کرده است که زیرساخت‌های به اشتراک گذاشته شده هم می‌تواند در این زمینه مفید واقع شود و به اپراتورهای موبایلی امکان دهد تا هزینه‌های پوشش‌دهی فضاهای بسته را به حداقل برسانند.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.