تکنولوژی

سرمایه‌گذاری جدید موزیلا برای ایمن‌سازی نرم‌افزارهای متن‌باز

شرکت موزیلا بنیاد نرم‌افزارهای متن‌باز ایمن (SOS) را راه‌اندازی کرده است تا به شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای متن‌باز امکان دهد به‌ازای پرداخت برای ایمن‌سازی سیستم‌های مختلف کسب درآمد کنند.
 
«کریس ریلِی» مدیر مرکز سیاست‌های عمومی موزیلا توضیح داد بنیاد SOS بخشی از طرح پشتیبانی متن‌باز موزیلا (MOSS) محسوب می‌شود و خدمات خود را برای آن دسته از اپلیکیشن‌هایی ارایه می‌دهد که نیاز به یک دستیار دارند تا بتوانند امنیت خود را در پروژه‌های متن‌باز ارتقا دهند.
 
نرم‌افزار متن‌باز به صورت گسترده توسط شرکت‌ها و دولت‌ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بسیاری از خدماتی که مورد استفاده قرار می‌دهیم را در اختیار ما قرار گیرند. 
 
سرمایه‌گذاری جدید از اختلالات گسترده‌ای که در آینده در نرم‌افزارهای متن‌باز ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال Hearbleed و Shellshock از جمله نقاط آسیب پذیر در نرم‌افزارهای متن‌باز Bash و OpenSSL محسوب می‌شوند که به سیستم نرم‌افزاری و منابع مربوطه در اپلیکیشن‌های مختلف آسیب می‌رسانند.
 
به گفته این شرکت، موزیلا همچنین یک سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلاری انجام داده است تا به واسطه آن برنامه‌ها و منابع متن‌باز که به صورت گسترده در سراسر جهان استفاده می‌شوند، ممیزی شوند. 

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.