تکنولوژی

طراحی Google.com عوض شد

سیستم Material Design هویت بصری شرکت گوگل را نمایان می‌کند، ولی باید توجه داشت مدت زیادی طول می‌کشد تا گوگل طراحی مبتنی بر این سیستم را روی تمام محصولات خود، به‌خصوص خدمات وب مبتنی بر رایانه‌های شخصی اعمال کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با این وجود گوگل تصمیم خود را گرفته است تا این نوع طراحی روی تمام محصولات آن اعمال شود و هم‌اکنون طراحی یاد شده در بزرگترین سرویس اینترنتی این شرکت یعنی Google.com اعمال شده است.

کاربران اینترنتی که در نقاط مختلف جهان سکونت دارند طی چند روز گذشته گزارش‌هایی را منتشر کردند که نشان می‌دهد طراحی Material Design روی جست‌وجوگر آنها اعمال شده است.

برای این دسته از کاربران به جای آنکه یک سری لینک‌های آبی روی یک صفحه سفید به نمایش درآید، هر یک از نتایج مربوط به جست‌وجوهای انجام شده در کارت‌های سفیدرنگ نمایش داده می‌شود و رنگ زمینه هم خاکستری روشن شده است. از این نظر می‌توان شکل ظاهری نتایج حاصل از جست‌وجو در سایت گوگل را شبیه به سرویس Google Now دانست.

در این تغییرات آیکون مربوط به تنظیمات سایت Google.com هم تغییر کرده است و کاربران یک منو شامل سه بخش مجزا در اختیار دارند که بیشتر شبیه به تنظیمات گوگل در دستگاه‌های موبایلی است.

مهم‌ترین تغییر مربوط به محل انتشار کارت‌های اطلاعاتی و تبلیغات می‌شود که معمولا کاربران آنها را در سمت راست تصویر مشاهده می‌کردند. گوگل پیش‌بینی کرده است که با تغییر محل این اطلاعات کاربران را مجبور می‌کند تا توجه بیشتری به آنها داشته باشند.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.