تکنولوژی

عرضه حافظه جامد ۵۱۲ گیگابایتی سامسونگ با وزن یک گرم

سامسونگ مدل جدیدی از سری حافظه‌های جامد (SSD) خود عرضه کرد که اندازه فیزیکی کوچکی دارد و در عین حافظ حجم گسترده‌ای از اطلاعات را در خود جا می‌دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این تراشه با ظرفیت داخلی ۵۱۲ گیگابیت عرضه شده است و نخستین حافظه جامد جهان محسوب می‌شود که سیستم NVMe را در اختیار کاربران می‌گذارد.

این حافظه جامد با ظرفیت‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت هم ساخته شده است و به گفته سامسونگ سرعت دریافت اطلاعات در آن ۹۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت ارسال اطلاعات در آن ۱۵۰۰ مگابایت در ثانیه است.

این محصول با نام PM971-NVMe شناخته می‌شود که طول، عرض و ضخامت ان به ترتیب ۲۰، ۱۶ و ۱.۵ میلیمتر است و تنها یک گرم وزن دارد. شرکت سامسونگ حافظه ۵۱۲ گیگابایتی خود را با فناوری رم LPDDR سازگار کرده و آن را مبتنی بر سیستم ۴۸ ساله ساخته است.

سامسونگ می‌گوید سیستم NVMe که در این حافظه جامد مورد استفاده قرار گرفته است نسبت به سیستم SATA سرعت انتقال داده را تا سه برابر افزایش می‌دهد. این فناوری جدید برای تبلت‌ها و اولترابوک‌ها بسیار کاربردی است و اندازه آن یک‌صدم حافظه‌های جامد ۲.۵ اینچی محاسبه می‌شود.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.