تکنولوژی

فیسبوک به زودی به کار اپلیکیشن Notify خاتمه می دهد

فیسبوک امروز اعلام کرده که به زودی به کار اپلیکیشن Notify که هفت ماه بیشتر از عمر آن نمی گذرد، خاتمه خواهد داد. نوتیفای اپلیکیشنی است که اخبار مهم از رسانه های محبوب شما را به شکل اعلان های آنی (Push Notifications) برایتان ارسال می کند. تا الان بیش از ۷۰ رسانه معتبر از جمله سی ان ان، بلومبرگ و Vox Media با فیسبوک در تأمین اخبار نوتیفای همکاری کرده اند.
 
با این وجود، فیسبوک تصمیم گرفته تا به کار نوتیفای خاتمه بخشیده و از تکنولوژی به کار رفته در آن در سایر محصولات خود استفاده نماید. از میان تمام این محصولات، فیسبوک مسنجر کاندیدای اصلی دریافت قابلیت های نوتیفای است، چرا که همین الان هم در این اپ پیام رسان شاهد قابلیت آزمایشی انتشار اخبار به وسیله چت بات ها هستیم.
 
تیم فیسبوک با انتشار بیانیه ای در مورد این تصمیم خود اعلام کرده که با نوتیفای، به خوبی شیوه ارسال به موقع نوتیفیکیشن ها برای آگاه سازی کاربران از جدیدترین خبرها را آموخته و حالا قصد دارد تا با پیاده سازی همین تجربیات در اپ مسنجر، آن را در اختیار طیف گسترده تری از کاربران خود قرار بدهد. بدیهی است که از این روش ناشران خبر نیز می توانند به تعداد مخاطبین و دنبال کنندگان خود اضافه کنند.
 
یکی از دلایل مهم تعطیلی نوتیفای، استقبال بسیار ضعیف کاربران از آن بوده است. با وجود نوتیفیکیشن هایی که روزانه ما را در خود غرق می کنند، کدام کاربری حاضر می شود که اپلیکیشنی مستقل را برای دریافت نوتیفیکیشن هایی اضافی در موبایل خود نصب کند؟ به همین دلیل و دلایل دیگر بود که این پروژه فیسبوک بسیار زودتر از دیگر پروژه های این کمپانی با شکست مواجه شد.
 
البته اگر فیسبوک بتواند قابلیت ها و تکنولوژی نوتیفای را به خوبی در چت بات های مسنجر پیاده سازی کند، به همگان اثبات خواهد کرد که تلاش هایش ابدا بیهوده نبوده اند. در هر صورت باید منتظر ماند و دید که فیسبوک در آینده چه اندیشه هایی برای بقای تکنولوژی نوتیفای و ظهور مجدد آن در قالبی تازه در سر می پروراند.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.