تکنولوژی

نبرد پیام‌رسان‌های محبوب‌ موبایلی؛ تلگرام در رتبه ششم

واتس اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است. همچنین تلگرام ششمین اپ محبوب پیام‌رسان در جهان است.
موسسه سیمیلار وب با آنالیز دیتای اندرویدی در ۱۸۷ کشور جهان به این نتیجه رسیده که واتس اَپ با حضور در ۱۰۹ کشور و کسب رتبه ۵۵٫۶ درصدی محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است.
 
همچنین واتس اَپ در کشورهایی مانند برزیل، مکزیک، هند، روسیه رتبه اول کشوری را یدک می‌کشد.
اما دومین پیام‌رسان محبوب مسنجر فیس بوک است که در ۴۹ کشور ازجمله استرالیا، کانادا، آمریکا رتبه اول را دارد. مسنجر فیس بوک در ۱۵۰ کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 
اپ های وایبر، لاین و وی چت در رتبه‌های سوم تا پنجم این جدول قرار داشته و تلگرام نیز با رشد فوق‌العاده به رتبه ششمین اپ محبوب پیام‌رسان موبایلی روی اندروید تبدیل‌شده است.
 
گفتنی است وایبر در کمتر از ۱۰ کشور رتبه اول محبوبیت را دارد و در کشورهای اروپای شرقی و بلاروس، مولداوی و اکراین محبوب است. وایبر در اکراین روی ۶۵ درصد از موبایل‌های اندرویدی نصب‌شده و به‌طور متوسط هرکاربر روزانه ۱۶ دقیقه وایبربازی می‌کند. همچنین وایبر در کشورهایی مانند عراق، لیبی و سریلانکا نیز محبوب هستند.
 
لاین، وی چت و تلگرام سه پیام‌رسان موبایلی هستند که در کشورهایی مانند چین، ایران و ژاپن بیشترین محبوبیت را دارند. جالب اینکه لاین محبوب‌ترین پیام‌رسان در ژاپن بوده و کاربران به‌طور متوسط روزانه ۴۰ دقیقه روی لاین هستند.
 
نکته جالب بعدی پیام‌رسان بی بی ام به لک بری است که ۸۷٫۵ درصد از آن را کاربران اندونزیایی تشکیل می‌دهند. این پیام‌رسان در آمریکا کمتر از ۰٫۴۲ درصد مصرف می‌شود.
اپ های دیگری هم هستند که فقط در یک کشور مورداستفاده قرار می‌گیرند مانند Kakao در کره جنوبی، Imo در کوبا،Zalo در ویتنام، ChatOn در اریتره و BBM در اندونزی!

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.