تکنولوژی

نوکیا سرعت اینترنت موبایلی در عربستان را به ۱۵۰ مگابیت در ثانیه می‌رساند

شرکت فنلاندی Nokia Networks به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی در جهان قراردادی را با شرکت Zain KSA به امضا رسانده است تا به موجب آن باندهای ۱۸۰۰ و ۲۱۰۰ مگاهرتزی مبتنی بر شبکه FDD-LTE را ادغام کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اقدام در مرحله نخست به صورت آزمایشی در مناطق غربی کشور عربستان انجام شده است و بر اساس آن شبکه Zain KSA تغییرات مربوطه را در اختیار گرفته است. این نخستین باری است که کشور عربستان از مزایای ادغام باندهای مخابراتی بهره‌مند می‌شوند.

شرکت نوکیا برای به انجام رساندن این پروژه از گروه Global Services، پلتفرم رادیویی پیشرفته، نرم‌افزار ادغام فرکانس‌های مخابراتی و … بهره برده است بر اساس آن سرعت دسترسی به اینترنت مبتنی بر فناوری LTE در شبکه مخابراتی Zain به ۱۵۰ مگابیت در ثانیه برسد.

این اقدام علاوه بر آنکه توانایی‌های ارتباطی شرکت مخابراتی Zain را ارتقا می‌دهد، امکان افزایش پهنای باند خدمات مخابراتی به صورت مجازی را فراهم می‌کند و با ادغام طیف‌های باندی مخابراتی، سرعت دسترسی به اینترنت موبایلی را افزایش می‌دهد.

ادغام باندهای مخابراتی ۱۸۰۰ و ۲۱۰۰ مگاهرتزی در شبکه FDD-LTE عربستان علاوه بر آنکه امکان دسترسی به اینترنت بی‌سیم با سرعت ۱۵۰ مگابیت در ثانیه را فراهم می‌کند، هزینه استفاده از خدمات اینترنتی را نیز در این کشور پایین می‌آورد.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.