تکنولوژی

هزینه تماشای موبایلی تلویزیون گران است؟

ارائه خدمات تلویزیون اینترنتی سالهاست با اما و اگرهای بسیار همراه شده و به نوعی بی سرانجام مانده و حال در این خلاء برخی اپراتورهای تلفن همراه نسبت به ارائه این سرویس اقدام کرده‌اند.
 
در میان اپراتورهای تلفن همراه اپراتورهای اول و سوم یعنی همراه اول و رایتل تمهیدات خاصی برای این بخش در نظر گرفته و به ارائه این سرویس بر بستر موبایل پرداخته‌اند.
 
بدین ترتیب اگر در راه هستید و یا به هر دلیلی برای تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود دسترسی به دستگاه تلویزیون ندارید، تلویزیون همراه بهترین راه حل برای شما خواهد بود.
 
اما در ارتباط با چگونگی ارائه این خدمت، شرکت ارتباطات سیار سرویس به نام «کلاکت» در نظر گرفته و در قالب آن مشترکان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای معادل ۱۰ هزار تومان نرم افزاری را فعال کرده و به مدت یک ماه از تمامی برنامه‌های تلویزیونی و برنامه‌های آرشیوی استفاده کنند.
 
مشترکان اپراتور اول می توانند با ارسال عدد یک به ۳۰۷۰۹۰ نسبت به فعال‌سازی این طرح اقدام کرده و برای مدت یک ماه به خدمات مربوطه دسترسی داشته باشند.
 
البته بنا بر اعلام اپراتور اول به ازای پرداخت این مبلغ مشترکان از هدایایی نظیر شارژ اعتباری یا حجم اینترنت هدیه نیز بهره‌مند می‌شوند.
 
مشترکان اپراتور سوم نیز می‌توانند به راحتی به استفاده از این سرویس پرداخته و برنامه‌های تلویزیونی را در هر زمان حتی هنگام حرکت بر روی صفحات نمایش مختلفی مانند تلفن همراه و تبلت تماشا کنند.
 
بدین ترتیب با استفاده از این سرویس مشترکان رایتل به ۲۲ کانال تلویزیونی داخلی دسترسی خواهند داشت.
 
طبق اعلام اپراتور، استفاده از این سرویس مزایایی دارد که از جمله آنها می‌توان به هزینه کمتر نسبت به موارد مشابه (تماشای کانال‌های تلویزیونی روی وب) اشاره کرد که برای آن نرخی معادل ۲۰۰ کیلوبیت در ثانیه برای تمامی مشترکین با سرعت‌های مختلف در نظر گرفته شده است.
 
در این سرویس مشترک بابت پیمایش لیست هزینه‌ای پرداخت نمی‌‌کند. هزینه ترافیک اینترنت، پس از انتخاب شبکه و پخش برنامه مورد نظر، مطابق یک دهم قیمت ترافیک رایتل یعنی به ازای هر مگابایت مصرف، معادل ۵۰ ریال، محاسبه خواهد شد.
 
بطور مثال تماشای یک ساعت تلویزیون همراه از طریق اینترنت سیم‌کارت‌های رایتل حدود ۴۵۰ تومان هزینه در بر خواهد داشت (به ازای ۹۰ مگابایت).
 
البته در صورتی که فرد دارای بسته‌ اینترنت رایتل باشد، حجم اینترنتی که بابت تماشای کانالهای تلویزیونی مصرف شده از بسته او کم نشده و به صورت آزاد محاسبه می شود.
 
برای استفاده از تلویزیون همراه لازم است پس از فعال‌سازی سرویس انتقال داده رایتل با مراجعه به آدرس rightel.ir/tv  و یا دانلود نسخه اندرویدی مربوطه (پایین صفحه) از سرویس تلویزیون همراه استفاده کنید.
 
در صورتی‌ که گوشی شما دارای سیستم عامل ios باشد، نیز می‌توانید با اسکن کد QR مربوط به سیستم عامل ios در پایین صفحه به‌صورت مستقیم به این سرویس دسترسی پیدا کرده و گزینه شبکه های تلویزیونی/ رادیویی را انتخاب کنید.
 
جهت سهولت و سرعت در استفاده می‌توانید در مرورگر خود آدرس مربوطه را Bookmark کرده و همچنین به صورت Shortcut آن را به صفحه نمایش گوشی خود منتقل کنید.
 
البته لازم است مشترکان رایتل به این نکته نیز توجه داشته باشند که استفاده از تلویزیون همراه رایتل بر روی دانگل و مودم   نسل سوم و چهارم میسر نیست.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.