تکنولوژی

همه فروشندگان موبایل در عربستان باید ملیت سعودی داشته باشند

مقامات قانونگذار مخابراتی در عربستان سعودی در نظر دارند تمامی مراکز فروش تلفن همراه در این کشور را بازرسی کنند تا مطمئن شوند دستکم نیمی از فروشندگان موبایل در این کشور جزء بومیان سعودی محسوب می‌شوند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دولت عربستان اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود بر اساس آخرین تصمیمات خود جلوی فعالیت اتباع خارجی در فروشگاه‌های عرضه‌کننده دستگاه‌های موبایلی را می‌گیرد. بر اساس این قانون یک ضرب‌العجل تعریف شد و طبق آن تمامی مراکز فروش گوشی در عربستان موظف شدند تا پایان هفته گذشته دستکم نیمی از کارمندان خود را از افراد بومی عربستان استخدام کنند.

این قانون به گونه‌ای تعریف شده است که بر اساس آن تا تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۱۶ کلیه کارمندان در مراکز فروش گوشی در عربستان می‌بایست از میلیت سعودی داشته باشند.

وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت عربستان (MCI) اعلام کرد بازرسی از فروشگاه‌های عرضه کننده دستگاه‌های موبایلی را از همین هفته آغاز می‌کند تا مطمئن شود در مرحله نخست نیمی از کارمندان این فروشگاه‌ها را مردم عربستان تشکیل می‌دهند.

آن دسته از کسب و کارهایی که از این قانون پیروی نکنند مستلزم پرداخت جریمه‌های سنگین خواهند شد و تحت «قانون پنهان‌کاری ضدتجاری» مورد محاکمه قرار می‌گیرند.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.