تکنولوژی

واتس اپ به زودی از تصاویر GIF پشتیبانی خواهد کرد

بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان پرطرفدار موجود از تصاویر متحرک GIF پشتیبانی به عمل می آورند، اما در کمال تعجب واتس اپ به عنوان پرجمعیت ترین پیام رسان دنیا تاکنون از چنین قابلیتی بی بهره بوده است. با این حال آخرین نسخه بتایی که از واتس اپ منتشر شده نشانگر آن است که اوضاع به زودی تغییر خواهد کرد.
 
حساب کاربری توئیتر WABetaInfo که تغییرات آپدیت های بتای واتس اپ را دنبال می کند، به تازگی با انتشار یک توئیت از پشتیبانی تصاویر گیف در نسخه بتای ۲.۱۶.۷.۱ این اپلیکیشن پیام رسان خبر داده. ظاهرا واتس اپ در این نسخه به غیر از پخش خودکار تصاویر گیف، قادر به پیوست مستقیم آنها به پنجره مکالمات هم هست.
 
در مقایسه با امکان جستجوی مستقیم تصاویر گیف در اپ هایی چون تلگرام، مسنجر و Wire، واتس اپ کار خارق العاده ای انجام نداده، اما حداقل از این پس برای تماشای تصاویر گیفی که دریافت می کنید نیازی به باز کردن اپلیکیشن مرورگر نخواهید داشت.
 
نکته جالب دیگر اینکه در فهرست تغییرات آخرین نسخه بتای واتس اپ، امکان ذخیره تصاویر گیف به شکل «تصاویر ساده» هم مشاهده می گردد. کمی عجیب است، اما ظاهرا این قابلیت برای کاهش حجم تصاویر ذخیره ای در نظر گرفته شده.
 
واتس اپ هنوز نسبت به این موضوع واکنشی رسمی نشان نداده، بنابراین تا تأیید رسمی پشتیبانی از تصاویر گیف توسط تیم توسعه دهنده باید اندکی منتظر بمانیم.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.