تکنولوژی

سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۸ میلیارد دستگاه اینترنتی در جهان استفاده می‌شود

شرکت اریکسون که از بزرگترین توسعه‌دهندگان زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی در جهان محسوب می‌شود، گزارش سالانه خود با نام Ericsson Mobility را منتشر کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش اعلام شد پایان سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۱۶ میلیارد دستگاه الکترونیکی به خانواده اینترنت اشیا (IoT) می‌پیوندند و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در بخشی از این گزارش گفته شد که میزان استفاده از داده‌های موبایلی برای تماشای تصاویر ویدیویی در گوشی‌های هوشمند توسط جوانان در نقاط مختلف جهان طی ۱۵ گذشته رشد ۱۲۷ درصدی را تجربه کرده است.

در آخرین نسخه از این گزارش اعلام شد که اینترنت اشیا و به عبارت دیگر تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت تا سال ۲۰۱۸ میلادی از تعداد گوشی‌های هوشمند موجود در بازار جهانی بیشتر می‌شود.

بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ میلادی تعداد دستگاه‌ها متصل به سیستم IoT میانگین رشد سالانه ۲۳ درصدی را تجربه می‌کند و در بین آنها دستگاه‌های اینترنت اشیا با قابلیت حمل بیشترین رشد را خواهند داشت.

در مجموع طی سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۸ میلیارد دستگاه الکترونیکی در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند بود که از بین آنها ۱۶ میلیارد دستگاه را محصولات مرتبط با اینترنت اشیا تشکیل می‌دهند.

اروپای غربی قطب اینترنت اشیا در جهان محسوب می‌شود و پیش‌بینی شده است رشد استفاده از دستگاه‌های مرتبط با این عرصه در منطقه اروپای شرقی در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۴۰۰ درصد برسد. کارشناسان همچنین می‌گویند از سال ۲۰۲۰ که نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی موسوم به ۵G روی کار می‌آید، اینترنت اشیا بیش از هر زمان دیگر اهمیت پیدا می‌کند.

Source: ایتنا

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.