تکنولوژی

تصمیمات جدید هوواوی برای حضور گسترده‌تر در بازار ایران

هوواوی که موفق‌ترین شرکت چینی در بازار جهانی فناوری محسوب می‌شود بر اساس آخرین تصمیمات خود در نظر دارد سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را در کشورهای بریتانیا، هند و کنیا انجام دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ولی سرمایه‌گذاری‌های جدید هوواوی به این مرحله ختم نمی‌شود. مقامات آمریکایی به دلیل استفاده از فناوری‌های مختلف برای نقض حقوق بشر در سوریه، محدودیت‌های فروش این محصولات را برای این کشور جنگ‌زده اعمال کردند و با این وجود هوواوی تصمیم گرفته است به صورت گسترده‌تر در این بازار حضور یابد.

بخش دیگر تصمیمات جدید هوواوی مربوط به حضور در بازار ایران می‌شود. از آنجایی که طی چند ماه گذشته تحریم‌های آمریکا علیه ایران برداشته شده است، شرکت چینی هوواوی تصمیم دارد به صورت گسترده‌تر در بازار ایران حضور یابد و البته این حضور با رعایت ضوابط امنیتی و بین‌المللی پررنگ‌تر می‌شود.

وزارت بازرگانی ایالت متحده آمریکا از هوواوی که دفتر مرکزی آن در شهر شنژن چین واقع شده است درخواست کرد تمام اطلاعات مربوط به صادرات محصولات خود به کشورهای کوبا، کره شمالی، سودان، سوریه و ایران را در اختیار آنها بگذارد.

روزنامه نیویورک‌تایمز در آخرین شماره خود اعلام کرد که احضاریه وزارت بازرگانی آمریکا به هوواوی برای ارایه اطلاعات مذکور را مشاهده کرده است. این احضاریه بخشی از بررسی‌های قانونی دولت آمریکا محسوب می‌شود تا بر اساس آن هوواوی قوانین کنترل صادرات ایالت متحده را زیرپا نگذارد.

احضاریه مذکور به دفتر مرکزی هوواوی در آمریکا که در شهر دالاس واقع شده است، ارسال شد و دولت آمریکا طی آن از شرکت چینی درخواست کرد اطلاعات مربوط به صادرات کلیه محصولات خود به کشورهای مذکور طی پنج سال گذشته را در اختیار آنها بگذارد.

Source: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *