تکنولوژی

تعداد مشترکان موبایلی جهان به 7.4 میلیارد نفر رسید

شرکت مخابراتی اریکسون گزارش سالانه خود موسوم به Ericsson Mobility را منتشر کرد و در آن توضیح داد در فصل نخست سال 2016 میلادی تعداد مشترکان موبایلی جهان از مرز 7.4 میلیارد نفر هم فراتر رفته است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش گفته شد طی سه ماه نخست سال 2016 میلادی 63 میلیون کاربر جدید مشترک خدمات موبایلی در جهان شده‌اند تا بر این اساس تعداد مشترکان موبایلی با رشد 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 7.4 میلیارد نفر برسد.

در این دوره زمانی هند بیشترین مشترک موبایلی جدید را تحت پوشش قرار داده است و ظرف سه ماه مذکور 21 کاربر هندی برای نخستین بار خدمات موبایلی در اختیار گرفته‌اند. پس از آن کشور میانمار با 5 میلیون نفر، اندونزی با 5 میلیون نفر، آمریکا با 3 میلیون نفر و پاکستان به 3 میلیون نفر قرار داشته است.

خدمات اشتراکی پهنای باند موبایلی نیز در سه ماه نخست امسال رشد 20 درصدی را تجربه کرده است تا در این فصل 140 میلیون کاربر جدید از این خدمات بهره‌مند شوند.

مشترکان شبکه جهانی LTE نیز در فصل نخست سال 2016 میلادی بیشتر شدند. بر اساس گزارش شرکت اریکسون، در این دوره شبکه مخابرتی LTE در سراسر جهان 150 میلیون مشترک جدید را تحت پوشش قرار داد.

در مجموع هم‌اکنون بیش از 1.2 میلیارد نفر از کاربران جهان مشترک خدمات مخابراتی LTE هستند. در سه ماه نخست سال جاری میلادی مشترکان شبکه WCDMA/HSPA نیز 30 میلیون نفر افزایش یافت. در این فصل از تعداد مشترکان شبکه مخابراتی GSM/EDGE در سراسر جهان 70 میلیون نفر کاسته شد.

Source: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *