تکنولوژی

سال 2021 میلادی 28 میلیارد دستگاه اینترنتی در جهان استفاده می‌شود

شرکت اریکسون که از بزرگترین توسعه‌دهندگان زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی در جهان محسوب می‌شود، گزارش سالانه خود با نام Ericsson Mobility را منتشر کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این گزارش اعلام شد پایان سال 2021 میلادی بیش از 16 میلیارد دستگاه الکترونیکی به خانواده اینترنت اشیا (IoT) می‌پیوندند و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در بخشی از این گزارش گفته شد که میزان استفاده از داده‌های موبایلی برای تماشای تصاویر ویدیویی در گوشی‌های هوشمند توسط جوانان در نقاط مختلف جهان طی 15 گذشته رشد 127 درصدی را تجربه کرده است.

در آخرین نسخه از این گزارش اعلام شد که اینترنت اشیا و به عبارت دیگر تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت تا سال 2018 میلادی از تعداد گوشی‌های هوشمند موجود در بازار جهانی بیشتر می‌شود.

بین سال‌های 2015 تا 2021 میلادی تعداد دستگاه‌ها متصل به سیستم IoT میانگین رشد سالانه 23 درصدی را تجربه می‌کند و در بین آنها دستگاه‌های اینترنت اشیا با قابلیت حمل بیشترین رشد را خواهند داشت.

در مجموع طی سال 2021 میلادی 28 میلیارد دستگاه الکترونیکی در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند بود که از بین آنها 16 میلیارد دستگاه را محصولات مرتبط با اینترنت اشیا تشکیل می‌دهند.

اروپای غربی قطب اینترنت اشیا در جهان محسوب می‌شود و پیش‌بینی شده است رشد استفاده از دستگاه‌های مرتبط با این عرصه در منطقه اروپای شرقی در سال 2021 میلادی به 400 درصد برسد. کارشناسان همچنین می‌گویند از سال 2020 که نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G روی کار می‌آید، اینترنت اشیا بیش از هر زمان دیگر اهمیت پیدا می‌کند.

Source: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *