تکنولوژی

مرد سعودی 3.5 میلیارد دلار در شرکت Uber سرمایه‌گذاری کرد

رسانه‌های خبری روز گذشته اعلام کردند یک شخص ثروتمند سعودی سرمایه‌گذاری بالغ بر 3.5 میلیارد دلار را در شرکت ارایه‌دهنده خدمات تاکسی‌یاب Uber انجام داده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های شخصی در تاریخ فناوری محسوب می‌شود و Uber با این اتفاق ارزش مجموع سرمایه‌ها و دارایی‌های خود را به 11 میلیارد دلار رساند. در حالی که Uber سرمایه‌گذاری‌های جدید در اختیار می‌گیرد تا دامنه فعالیت‌های خود را گسترده‌تر کند، مدیریت پول‌های وارد شده به سیستم آن برای ارایه خدمات بهتر کار دشواری به نظر می‌رسد.

به طور کلی باید توجه داشت برای درازمدت رشد اقتصادی در شرایطی صورت می‌گیرد که شرکت‌ها بتوانند پول نقد را به سرمایه‌های تولیدی از جمله کارخانه، ماشین‌آلات، سیستم‌های رایانه‌ای یا … تبدیل کنند. ولی باید توجه داشت که بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌های که طی سال‌های اخیر در شرکت Uber صورت گرفته، به این شکل نبوده است.

شرکت Uber در نظر دارد میلیاردها دلار سرمایه جدید را برای رقابت هرچه بیشتر با شرکت‌های بزرگ جهانی خرج کند و از این طریق ارزش خود را بالاتر ببرد.

این سرمایه‌گذاری جدید به شرکت Uber امکان می‌دهد تا سهم خود را در بازار جهانی سیستم‌های مسیریاب افزایش دهد و سهامداران آن سود بیشتری را از آن خود کنند. به هر حال، Uber این روزها سخت در تلاش است تا سرمایه‌گذاری 3.5 میلیارد دلاری مرد سعودی را به بهترین شکل مورد استفاده قرار دهد.

Source: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *